Diili-Jethro Naiset pitävät Jethroa seksisymbolina, koska mies on ilmiselvästi hyvä suustaan.
Uusi tupakkalaki Saapa nähdä, kuka ehdottaa ensimmäisenä tupakointikypärää.
Afganistan Ruotsalaiset sotilaat korvaavat suomalaiset täydennysjoukot. Hiusgeelit, käsirasvat ja yövoiteet saapuivat jo Afganistaniin.
Homoparien vihkimiset Ruotsin valtionkirkko aloittaa homoparien vihkimiset. Homostelu on kuitenkin pikkujuttu verrattuna isän, pojan ja pyhän hengen kolmenkimppaan.
Sikainfluenssa Lapinmatkailun pelätään romahtavan sikainfluenssan vuoksi, kun ihmiset huomaavat, että etelässäkin voi ryypätä ja nussia.
Ydinvoimalat Ydinjätteet kannattaa haudata eduskuntatalon alle, koska vaalirahakohu kuitenkin peittää alleen kaiken muun.
Käsidesi Maku voimakas, raikas ja pirteän pistävä. Sopii parhaiten alkudrinkiksi ja pikkujoulujen juomasekoituksiin.
Tony Halme Kokaiinista kärynnyt Halme sanoo jyrkän ein huumeille. Teoissa ja puheissa on niin lupaava ristiriita, että mies aikoo ilmeisesti palata politiikkaan.
Nöyrä Vanhanen Pääministerille suositellaan nöyryyttä. Vanhanen vakuuttaakin, että nurmijärveläinen nöyryys on maan parasta.
Lotto On lottovoitto syntyä Suomeen mutta moni ottaisi nekin rahat mieluummin käteisenä ja muuttaisi helvettiin täältä.
City tuottaa laadukasta sisältöä kaupunkikulttuurista ja ravintoloista täysin ilmaiseksi ihmisille. Koska haluamme, että juttumme tavoittaa mahdollisimman monet, toivomme että seuraat sosiaalisen median kanavia ja tilaisit uutiskirjeemme. Kiitos, että olet lukijamme!
2 kommenttia
A1koholisti
31.10.2009 22:30
Jethro ja muuta Diilin kööriä bongattu Ahjossa!
Vastaa kommenttiinVastaa kommenttiin
John40
10.11.2009 21:59
Kiinnostaa ku kilo paskaa. Get a life.
Vastaa kommenttiinVastaa kommenttiin